Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava Brněnských citrusářů 2009

31. 10. 2009

ObrazekSice jsem ve čtvrtek pomáhal s přípravou výstavy, přesto jsem se alespoň krátce na výstavu podíval i v sobotu 31.10.2009. Byl krásný slunečný podzimní den, v Lužáneckém parku hrály stromy a keře všemi barvami a tak i cesta na výstavu byla moc hezká.

ObrazekVýstavní prostor byl opět plný rostlin na které se přicházelo podívat hodně zájemců, kterým byly k dispozici jako pořadatelé i poradci členové klubu Citrusáři Brno.

Naprostá většina velkých nádherných rostlin byla od Petra Brože. Ale i další pěstitelé se nenechali zahambit. Kolekce citrusů byla doplněnan i mnoha dalšími necitrusovými rostlinami.

ObrazekJá jsem na výstavu přivezl  pět rostlin. Kalamondin u něhož bylo zajímavé, že měl zralý plod a několik nezralých na podnoži-zřejmě nějaký citroník. Druhou rostlinou byl citroník Meyer se zralým plodem, nezralými plody různé velikosti a dokonce i květy naráz na jedné rostlině. Třetí rostlina byla panašovaná fortunella margarita Centenial variegated se zralými plody. Čtvrtá mandarinka klementina Spinoso s ještě zelenými plody. Minikolekci jsem doplnil kvetoucí rostlinkou Lippia citriodora.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář